Етапи просування сайту в пошукових системах

Що таке SEO-оптимізація і навіщо вона потрібна

Багато власників різного бізнесу з метою подальшого розширення своєї справи і аудиторії переходять в нову сферу – Інтернет. Звичайно ж, все починається зі створення сайту, його наповнення тематичним контентом і медіафайлами. Останні штрихи дизайнера і, здавалося б, що справу зроблено. Але не тут-то було. Розроблений вами новий сайт загубився серед великої кількості ідентичних в пошукових системах? Щоб вирішити цю проблему, будь-якому ресурсу, і тільки створеному, і давно діючому не обійтися без SEO-оптимізації.

 

SEO-оптимізація — це багатоетапний процес, мета якого полягає в поступовому і постійному просуванні веб-ресурсу на високі позиції в пошукових системах і який сприяє:

 • виведенню веб-сайту в ТОП;
 • поліпшенню usability;
 • збільшенню ЦА;
 • зростанню продажів товарів або послуг;
 • впізнаваності вашого бренду.

Саме перераховані вище фактори приведуть ваш бізнес до успіху, великого прибутку і нарощування трафіку.

 

 

Не має значення, на які пошукові системи або країни ви націлені, як то кажуть, всі способи в SEO-просуванні будуть хороші та необхідні. Давайте перейдемо до найцікавішого і кориснішого пункту нашої статті, який вже варто зберегти в нотатках.

Основні етапи для виведення сайту в ТОП

 

 

Отже, комплексне SEO-просування будь-якого ресурсу можна розділити на такі етапи:

1.     Визначення цілей

В першу чергу необхідно отримати відповідь на питання: з якою все-таки метою створюється сайт і який тип веб-сайту належить просувати. SEO-просування обов'язково необхідне як сайту, що продає, так і сайту-візитці. Також на даному етапі важливо проаналізувати ресурси ваших конкурентів, що в подальшому допоможе сформулювати стратегію для обгону суперників в позиціях за ключовими запитами. Ще одним важливим фактором є пошук вашої ЦА і потенційних покупців. Правильно визначені цілі допоможуть скласти коректний індивідуальний план з успішного просування ресурсу.

2.     Аудит сайту

Один з найважливіших пунктів, який не можна ні в якому разі ігнорувати і над яким необхідно ретельно попрацювати. SEO аудит сайту – це повний аналіз web-ресурсу (аналіз посилальної маси, аналіз контенту, аналіз технічної оптимізації, аналіз зручності), який оцінює теперішній його стан і допомагає знайти слабкі місця. Навіть, на перший погляд, безнадійно запущений ресурс можна врятувати.

Нові сайти потребують аудиту, щоб:

 • перевірити на готовність і ефективність;
 • оцінити якість роботи розробників на початковому етапі;
 • дізнатися всі плюси і мінуси роботи веб-ресурсу.

Агентство Pinta Webware виконує послугу комплексного аудиту сайту, який включає:

 • технічний аудит сайту;
 • пошуковий аудит сайту;
 • маркетинговий і usability аудит сайту.

Коротко кажучи, будь-який сайт потребує аудиту, який в свою чергу обов'язково принесе користь і видимі зміни.

3.     Складання семантичного ядра

Це ключовий етап, на якому завдання SEO-фахівця полягає в пошуку найбільш популярних запитів, кластеризації їх за групами, складанні цілісного семантичного ядра за допомогою різних інструментів. Навіщо потрібно створення ядра? Без нього не обійтися при створенні повної структури сайту, підборі ключових слів для заголовків, описі та формуванні мета-тегів.

 

На зображенні ви можете бачити кількість відповідей за запитом «купити холодильник». Звичайно ж обсяг самого ядра залежить від того, скільки контенту і сторінок розміщено на самому ресурсі. 

4.     Аналіз конкурентів

Як говоритися, знай свого конкурента в обличчя. Обов'язково необхідно вивчити показники ваших конкурентів, такі як ТИЦ, PR, а також не забудьте про зворотні посилання, контент, цінову політику, відгукі, послуги, товари, що надаються і т.д.

5.    Внутрішня оптимізація — це роботи над сайтом, які спрямовані на виправлення системних помилок і на початкові основні етапи оптимізації для релевантності ресурсу, які складаються з:

 • мета теги (Title, Description, Keywords);
 • заголовки (ALT, H1, H2, H3);
 • контент (оптимізація під пошукові системи);
 • соціальні фактори;
 • структура сайту;
 • семантичне ядро;
 • внутрішня перелінковка;
 • технічні аспекти та індексація;
 • юзабіліті.

Всі перераховані вище пункти можуть дещо видозмінюватися. Можна скористатися готовим чек-листом, який крок за кроком допоможе вам прийти до ТОП-их вершин будь-пошукової системи.

6.    Зовнішня оптимізація — це роботи, які ведуться поза сайтом і спрямовані на відбір і фільтрацію зворотних посилань. Google і Яндекс звертають увагу на посилання і особливо, на їх якість. Основна мета зовнішньої оптимізації - це отримання якісного цільового трафіку на сайт. Також важливо визначити завдання просування, наприклад, тільки за низькочастотними або за високочастотними запитами. На цьому етапі також слід:

 • зареєструвати сайт в «білих» тематичних каталогах;
 • публікувати статті на тематичних ресурсах;
 • розміщувати прес-релізи;
 • створювати блог;
 • вести рубрику «ньюсмейкінг».

Слід зазначити, що процеси як внутрішньої, так і зовнішньої оптимізації необхідно виконувати паралельно. Тільки в цьому випадку ви досягнете бажаних високих результатів.

Безкоштовні інструменти для просування сайту

В сучасному високотехнологічному світі роботу будь-якого фахівця можна спростити за допомогою різних програм. Якщо ви вирішили самостійно вплинути на ранжування вашого сайту в пошукових системах або ви, як досвідчений SEO-спеціаліст, хочете заощадити час і спростити свою роботу. Ми рекомендуємо вам список безкоштовних і дуже корисних інструментів:

 1. Google AdWords Keyword Planner – це програма-планувальник ключових слів, яка дозволяє безкоштовно виконати кластеризацію, проаналізувати ранжування сайту і спланувати рекламну компанію.
 2. KeywordTool.io – ще один безкоштовний інструмент для групування ключових слів, який працює за допомогою підстановки додаткових символів до запиту.
 3. Copyscape – дуже популярний інструмент для сеошників, який використовується для аналізу кожної сторінки окремо і для визначення непідтверджених копій сторінок.
 4. Google Webmasret Tools – Google знову допомагає! Ця програма дозволяє зробити повноцінний аналіз в пошуковику, контролювати кількість ключових слів, переглянути HTML код.
 5. Google Developers PageSpeed Insights – інструмент, який дозволяє протести ваш сайт на швидкість завантаження дуже швидко як з ПК, так і з смартфона.
 6. Structured Data Testing Tool – інструмент, який використовується для перевірки структурованих даних, також можна протестувати розмітку на сторінці і зрозуміти чи може Google отримати дані сайту.
 7. Websiteplanet.com - зі зручними інструментами для швидкої самостійної перевірки вашого ресурсу, а також компресії картинок, перевірки переадресації та інших інструментів для веб-майстрів.

Всі інструменти знаходяться у відкритому доступі, їх можна завантажити і встановити. Їх використання є абсолютно безкоштовним, але якщо ви хочете отримати VIP підписку, додаткові функції і широкі можливості, то доведеться розщедритися на платні програми та on-line сервіси.

Висновки

На що ж звертають увагу пошукові системи при ранжируванні сайтів у результатах пошуку? Дуже важливо стежити за останніми оновленнями алгоритмів ПС і запитами користувачів, щоб вже точно знати, як удосконалити SEO-оптимізацію. Крім 6 перерахованих вище етапів, слід запам'ятати, що пошукові системи в першу чергу розглядають такі аспекти як:

 • usability;
 • наявність ключових слів;
 • безпеку;
 • час перебування відвідувачів;
 • перелінковка.

Не варто також забувати про те, що навіть прискіпливо виконана SEO-оптимізація вимагає часу і шлях до перших позицій у видачі може становити до 5-6 місяців. Як не крути, SEO-оптимізація – це поступовий процес і при цьому результативне вкладення в розвиток будь-якого інтернет-бізнесу, інформаційного порталу, блога і т.п.