Згідно з даними компанії Google 2017-2018 року, 68% власників смартфонів використовують свій мобільний пристрій для діяльності, пов'язаної з покупками, і 66% з них приймають рішення про здійснення покупки за допомогою смартфона хоча б раз на тиждень. Перед покупкою більшість користувачів спочатку вивчають інформацію про товар в Інтернеті, а потім вже купують його.

 

Дії, які виконують користувачі в Інтернеті перед тим, як придбати товар:

 

  • Пошук товарів;
  • Пошук знижок;
  • Порівняння цін;
  • Читання відгуків;
  • Пошук контактної інформації магазину;
  • Обговорення характеристик товару з сім'єю або друзями.

 

Як розробка мобільних рішень пов'язана з тим, як користувачі приймають рішення про покупку? Уявіть, що користувач встановив ваш додаток і замислюється щодо покупки. Якщо ви продаєте товари, які можуть йому знадобитися, де він насамперед вивчатиме ціни? Це далеко не єдиний аргумент на користь створення мобільного рішення. Давайте розглянемо його переваги детальніше.

Причина №1: додаток допомагає сформувати лояльну аудиторію

Додатки помогают допомагають створювати лояльність до бренду. Дослідження компанії Adobe показують, що 67% тих, хто робить покупки за допомогою смартфонів, віддають перевагу мобільним рішенням вже знайомих їм брендів. Ці дані доводять, що мобільні додатки посилюють зв'язок між покупцями й інтернет-магазинами. Крім того, власники бізнесу можуть пропонувати спеціальні знижки і/або оффери для тих, хто скачав їх мобільний додаток.

 

Швидке завантаження

Більшість власників онлайн-магазинів усвідомлюють, що повільне завантаження може стати фатальним для бізнесу і змусити користувачів звернутися до іншого продавця. Дослідження Kissmetrics показало, що 40% користувачів перейдуть на інший сайт, якщо для завантаження поточного необхідно більше трьох секунд. Так швидке завантаження відіграє вирішальну роль для покупців. В цьому аспекті мобільні додатки серйозно виграють у традиційних сайтів. Мобільні рішення можуть містити деякі функції, які не вимагають стабільного підключення до мережі для коректної роботи. Сайти завжди потребують Інтернет-доступу для регулярного оновлення своїх сторінок. Однак швидкість завантаження також важлива і для мобільних рішень. Користувачі відмовляться від додатку, в якому контент завантажується повільно, як і у випадку з повільним сайтом.

Покращене юзабіліті

Відсутність необхідності в стабільному підключенні до мережі для роботи деяких функцій підвищує інтерактивність додатків. Їх інтерактивність дає можливість реалізовувати яскраві анімації та використовувати зображення з високою роздільною здатністю. Це дозволяє домогтися барвистого і стильного дизайну інтерфейсу користувача. Мобільна архітектура дозволяє розробляти ексклюзивні функції з плавною навігацією. Також перевагою створення додатка для онлайн-магазину є можливість реалізувати гейміфікацію, яка збільшує залученість користувачів.

Висока залученість

Мобільні рішення заохочують користувачів ділитися інформацією в соціальних мережах. Один лояльний покупець, який використовує ваш додаток, є живою рекламою, яка просуває ваші продукти в Facebook, Instagram або Twitter. Більшість користувачів з радістю завантажують ваше мобільне рішення і обмінюються інформацією про ваш товар завдяки невеликий знижці. Навіть не виходячи з додатку, вони зможуть попросити поради про конкретний товар у своїх друзів, відправивши посилання на нього через соціальні мережі.

Причина №2: зростаючі ринки і популярність додатків

Стрімке зростання мобільної інтернет-комерції дозволив виробникам і ритейлерам стати ближче до своїх клієнтів. Ніколи не було простіше робити покупки в якомусь американському магазині, перебуваючи в своєму будинку. Зараз саме час для власників інтернет-магазинів замовити мобільний додаток у професійної команди і органічно влитися в тенденцію використання додатків замість адаптивних сайтів.

Статистика стосовно ринку

На початку 2017 року понад 22% всього обороту електронної торгівлі припадало на покупки за допомогою смартфонів, повідомляє Statista. З 2010 року суми онлайн покупок за допомогою смартфонів становили всього 1,8%. Згідно з прогнозами, продажі у світовій електронній комерції в 2018 році складуть близько 2,5 трлн доларів США.

Використання додатків

Згідно з даними компанії Flurry, використовуючи смартфони, люди проводять 90% часу саме в мобільних рішеннях. Крім того, 79% власників смартфонів мають принаймні один додаток від онлайн-ритейлера, а 10% використовують від шести до п'яти рішень на своєму.

Причина №3: розробка мобільних додатків дозволяє застосовувати більш ефективну маркетингову стратегію

Додатки дають можливість краще відстежувати, як клієнти взаємодіють з ними, в порівнянні з простою статистикою перегляду сторінок у випадку з будь-яким сайтом. Більш детальні дані допомагають краще зрозуміти, як персоналізувати контент і які товари пропонувати користувачеві.

Повідомлення

Одна з багатьох причин, за якими власників онлайн-магазинів цікавить створення мобільних додатків - це можливість відправляти повідомлення користувачам. Це є досить вагомим аргументом, тому що повідомлення більш рентабельні, ніж SMS, і роздрібним торговцям не потрібно знати номер телефону клієнта для відправлення своїх пропозицій. Повідомлення більш ефективні, ніж email, тому що електронний лист може потрапити до папки зі спамом. Користувачі можуть навіть їх просто не помітити або проігнорувати. Повідомлення складно не побачити, якщо вони не відключені.

Вбудовані функції

Не виходячи з додатку, користувачі можуть використовувати вбудовану камеру смартфона і робити знімки куплених товарів, а потім ділитися ними зі своїми друзями в соціальних мережах. Деякі рішення можуть обробляти голосові команди, створені через вбудований мікрофон. Це значно спростить навігацію для користувачів. GPS здатен показати місце розташування вашого найближчого магазину безпосередньо в додатку.

 

Переваги мобільного рішення перед одним тільки адаптивним сайтом для онлайн-магазину очевидні. Сьогодні це необхідність, якщо ви хочете завоювати більшу частину ринку в своїй ніші. Ви завжди можете звернутися до досвідчених розробників, які зроблять для вас ефективний інструмент підвищення продажів. Ідіть в ногу з часом і враховуйте сьогоднішні тенденції. Запропонуйте своїм покупцям інтерактивне рішення для швидких покупок!