CMS - “система управління контентом”, яку також називають движком. Призначена для створення, управління, редагування та оновлення вмісту сайту. Велика частина популярних CMS не є складними, але можуть вимагати навичок програмування, а можливо, і досвіду роботи на цьому конкретному движку. Унизу розміщено короткий огляд декількох CMS з відкритим кодом — від простих, на яких ви зможете самостійно адмініструвати сайти і вносити контент, і до тих, які вимагають або певного досвіду, або найнятого фахівця.

 

WordPress

Неймовірно популярна CMS, на якій створено і успішно функціонує близько 30% сайтів у світі. Чудове рішення для блогів, лендінгів, каталогів, сайтів-візиток. WP був розроблений командою програмістів-професіоналів, постійно оновлюється і вдосконалюється. Для движка доступна величезна кількість тем, шаблонів, плагінів та іншого безкоштовного матеріалу, створюваного, в тому числі, і користувачами. Адміністрування сайтів на WP практично не вимагає будь-яких навичок програмування, а для тих, хто вперше працює з цією CMS, є велика кількість різноманітного навчального матеріалу - відеоуроки, книги, статті в блогах. Довіряти, втім, варто не всім - багато авторів відеоуроків самі можуть абсолютно не розумітися на написанні сайтів. Також до мінусів можна віднести часті спроби злому движка, і обумовлено це знову-таки широтою аудиторії. І хоча WP добре захищений, плагіни варто встановлювати з великою обережністю.

 

Joomla!

Безкоштовна система управління контентом, яка посідає друге місце в рейтингу після WordPress. Неймовірно надійна, має цікаву функцію - дозволяє редагування контенту без входу в адміністративну панель. Joomla !, крім іншого, відрізняється величезною кількістю шаблонів і плагінів, що дозволяє втілювати більшу частину дизайнерських фантазій. Головний недолік цього движка - складний інтерфейс. Хоча ця CMS не є особливо складною, але для її використання бажана наявність програміста, який вміє добре працювати з HTML-кодом.

 

MODX

CMS з відкритим кодом. Має широкий функціонал і вражаючу гнучкість налаштувань - MODX універсальна, на ній можна створити будь-який сайт без обмежень за складністю, функціоналом або призначенням. Підтримує багатомовні ресурси. Зручна для SEO-оптимізації. Мінуси такі: MODX вимагає знання мов програмування і погано підходить для використання не досвідченими веб-майстрами, тому і фахівця для роботи з нею знайти важче, а найчастіше ще й дорого. У цієї CMS своя, окрема термінологія, не складна, але яка може заплутати тих, хто працює з нею вперше. Самостійно редагувати контент на цьому движку досить складно, якщо ви не є програмістом.

 

Drupal

Як і MODX, система дуже гнучка і багатофункціональна, підходить навіть для дуже складних проектів, які постійно розвиваються. Негативні сторони у цих движків також схожі - без навичок програмування створити що-небудь на ньому неможливо, а з пошуком фахівця можуть виникнути труднощі, адже система не така популярна, як, наприклад, WordPress. Крім того, движок "з коробки" виглядає достатньо скромно, що є як мінусом, так і плюсом - досвідчений фахівець побачить в цьому необмежену свободу в налаштуванні системи під будь-які потреби. Але для звичайного користувача Drupal являє собою щось абсолютно складне і незрозуміле, розібратися в якому, здається, неможливим, а вже на ньому щось робити - і поготів.

 

Самописні CMS

Хоча вони максимально підлаштовані під ваші і тільки ваші потреби, але мають ряд вкрай неприємних якостей. Найголовніше - дуже великі витрати грошей і часу, складність внесення правок і усунення помилок - у оригінальної CMS точно не буде великої спільноти і штату програмістів, регулярно випускають оновлення. Такі движки дуже уразливі для хакерських атак і вірусів.

 

Висновок

Краща CMS - це не найвідоміша або найдорожча, а та, що підходить саме вам. Щоб обрати відповідний движок, потрібно визначити тип сайту, який ви будете створювати, його об'єм і приблизний функціонал - це буде інтернет-магазин, лендінгова сторінка, а може, цілий портал? Крім того, варто вивчити кожну CMS, яка могла б вам підійти. Особливу увагу варто звернути на захищеність від зломів, зручність редагування і усунення неполадок на сайті, функціональність самої системи.

Вибрати потрібний движок, втім, не так складно, як професіонала, який зможе з нею працювати. Фахівці веб-студії "Pinta" не тільки допоможуть вам вибрати CMS і створять на ній сайт, але і нададуть вам прості та зрозумілі інструкції з його адміністрування.